ХАСКОВО   Отборът на АФК Хасково записа изключително сериозна победа

...

АФК Хасково продължава настървено към върха

ХАСКОВО

Отборът на АФК Хасково записа извънредно сериозна победа с 6:1 при гостуването си на Тунджа (Срем) в дуел от 22-рия кръг на Областкната футболна група. Така момчетата на треньора Краси Куманов не престават да се борят настървено към върха на таблицата. Головете за гостите означиха: Стефан Русев, Кирчо Крумов, Ахмед Рамадан, Слави Стефанов, Давид Стоянов и Димо Хаджиев.
Другият сериозен триумф реализира съставът на Извор, който се наложи с 5:1 над Асти АБ (Хасково) в мач пренасрочен от 21-я кръг в Горски извор. Дубълът на Свиленград 1921 не срещна отпор от Раковски и ги победи на “Колодрума ” с 2:0.

Неприятен отенък остави обаче неявяването на един от положителните тимове в групата Топлика за своето посещение на Герганин извор в Харманли. Така с новите си 3 точки, символичните домакини от Бисер имат към този момент 45 точки и са недостижими най-малко до идващия кръг.

Тази към този момент ще бъдат изиграни останалите два мача по програмата. Хасково 1957 приема на ст. “Хасково ” състава на Любимец, а в Харманли ще играят локалният Хеброс 1921 против Стамболово.

Припомняме, че на свое съвещание през предходната седмица, най-хубавият нападател на Тунджа (Срем) Димитър Чолаков бе строго осъден от Дисциплинарната комисия към Оценка за съвместимост на БФС Хасково. Голмайсторът е със спрени права за една година и няма право да играе футбол до месец май 2019-а година. Поводът за стогата глоба на БФС са отчетите на длъжностните лица на мача от 21-я кръг за състезание на Областната футболна група сред Раковски и Тунджа (Срем) игран на 29 април в Ивайловград. Според тях в 87-ата минута при резултат 2:1 за домакините, Чолаков е блъснал станичния арбитър Мехмед Мехмед и с това е провокирал публиката, част от която е отишла да раздава правораздаване на терена. Мачът е преустановен от основния арбитър Христо Василев.

КЛАСИРАНЕ 22 КРЪГ:

1. Герганин извор (Бисер)                  19   14   3   2   55:18   45

2. Хасково 1957 (Хасково)                 18   13   2   3   51:21   41

3. АФК Хасково (Хасково)                18   12   2   4   41:18   38

4. Извор Автомагистрала (Горски извор)              18    9   6   3   36:19    33

5. Топлика (Минерални бани)           17   10   2   5   29:25    32

6. Хеброс 1921 (Харманли)                18    9   2   7   43:35    29

7. Свиленград 1921 II                          18    9   0   9   33:31    27

8. Стамболово (Стамболово)              18    6   4   8   42:39    22

9. Тунджа (Срем)                                 18    6   2  10  30:52    20

10. Любимец (Любимец)                     17    3   0  14   26:51    9

11. Асти АБ (Хасково)                         19    3   0  16   20:65    9

12. Раковски (Ивайловград)                17    2   1  14   11:40    7